Průkazy PENB

Dle novely zákona o hospodaření s energií (č. 406/2000 Sb.) s platností od 1.7.2013, musí každý, kdo má zájem prodat nebo pronajmout svou nemovitost, předložit již při prezentaci a následně při prohlídce průkaz energetické náročnosti budovy.

Úpravou zákona 406/2000 Sb. o hospodaření energií se od 1. 7. 2015 zrušila plošná povinnost pro bytové a administrativní domy.
PENB není vyžadován u prodejů a pronájmu budov postavených do roku 1947, neprošla-li budova od té doby větší rekonstrukcí (větší je myšleno změna na 25% obálky budovy) Při prodeji či pronájmu bytu v domě je však energetický štítek potřeba.

U prodeje a pronájmu bytu sice stále platí, že energetický štítek může být nahrazen vyúčtováním dodávek energií za 3 roky zpětně. Použít vyúčtování místo energetického štítku může však být uplatněno pouze za předpokladu, že majitel bytu písemně požádá SVJ o jeho předložení a SVJ energetický štítek nepředloží. Případné sankce pak budou vymáhány po SVJ, ne po majiteli bytu.

Je na prodávajícím, zda bude nemovitost prodávat ve třídě G nebo si nechá zpracovat energetický štítek a v inzerci bude pravdivá energetická náročnost. Podle odhadů však dá přednost energeticky šetrnějšímu bydlení až 82 % zájemců o koupi.

V rámci našich ALL INCLUSIVE služeb můžete vypracování energetického štítku budovy získat za velmi zajímavých cenových podmínek a v některých případech také zcela zdarma.

Pokud máte zájem o další informace nebo nezávaznou schůzku, volejte na tel.č. 602 255 514.

Stereo reality
Stereo reality
Rumunská 18/22
120 00
Praha 2, Vinohrady