Moderní funkcionalistická vila

Oblouková, Ohrobec | 322 m²

ID 00041
Kontakt
info v RK

V rámci All inclusive servisu Vám nabízíme ke koupi nadčasovou moderní funkcionalistickou vilu, z dílny architektonické kanceláře Ing. arch. Miroslava Göpferta. Vila se nachází jižně od Prahy v okrese Praha-západ, v obci Ohrobec, vzdálené 3 km od moderního centra této oblasti - obce Dolní Břežany.
Dvoupodlažní vila o celkové rozloze 322 m2 je dispozičně řešena jako 4+kk. V přízemí vily najdete velký, 70 m2 rozlehlý, otevřený obytný prostor s prosklenou stěnou. Zde se nachází obývací pokoj, jehož dominantou jsou dvě nástěnné malby od akademického malíře Karla Práška a vestavěný krb. Dále se v přízemí nachází kuchyňský kout se spíží, šatna, technická místnost/prádelna, vstupní hala s chodbou, samostatné WC, zádveří a v neposlední řadě 25 m2 velká, jižně orientovaná, krytá terasa. Horní patro se sestává ze tří neprůchozích pokojů, dvou šaten, dvou koupelen s WC a dvou krytých teras o velikosti 34 m2 a 13,5 m2. K domu náleží velká garáž zdobená graffiti, které vytvořil Orpe, Poko a Writer Phoe dnes legenda graffiti scény.
Ačkoliv byla tato vila zkolaudována v roce 2004, naleznete ji v podstatě ve stavu novostavby. Stavebně i technologicky je velmi moderně řešena. Vytápění je zajištěno elektrickým kotlem - ve všech podlahách je topení rozvedeno vodovodním ohřevem, stejně tak i ve zdech. Na střeše domu je umístěna výrobna elektrické energie s celkovým výkonem 9.8 KWh a smlouvou na garantovaný výkup elektrické energie včetně státní dotace na výrobu samotnou do roku 2032. Vila je chráněna bezpečnostním a tísňovým systémem, společně s paprskovými infrazávorami OPTEX, které jsou rozmístěny na pozemku. Záměrně prodloužená, 37 m2 velká garáž, skýtá kromě možnosti parkování dvou automobilů, stejně tak parkování motorek, vodního skútru apod. Prostor je ale také možné využít např. jako uložiště baterií na energii vyrobenou ze solárních panelů. V dnešní moderní ekologické době je také důležitým faktem přípojka 380 V, díky které je možné v garáži dobíjet elektromobil.
Udržovaný rohový pozemek, který poskytuje dostatečné soukromí, má vzrostlou zahradu a jeho velikost 1506 m2 nabízí mnoho možností využití, včetně výstavby dalšího samostatného objektu o ploše až 90 m2. Pozemek má dvě vjezdové brány a na zahradě je možné parkovat až
6 vozidel. Díky položenému umělému trávníku je možné parkovací stání využít i ke sportovním aktivitám či jako dětské hřiště. Zahrada je vybavena závlahovým systémem a osvětlením. Na pozemku je také podzemní vodní nádrž, kterou lze využít při zalévání. Součástí prodeje jsou nákresy zahradního domu se saunou a bazénem, které navrhoval projektant domu Arch. Göpfert.
Obec Ohrobec patří do svazku obcí Dolnobřežansko a naleznete v ní kompletní občanskou vybavenost včetně školy, školky, dětského hřiště, dvou obchodů, dvou restaurací, nově zrekonstruovaných sportovišť včetně nové tělocvičny. Jedná se o jednu z nejlepších adres, které lze v blízkém okolí hlavního města nalézt, a to jak díky výbornému napojení na Pražský okruh a dálnici D1, tak i pro dobrou dostupnost autem do centra města, které je vzdálené pouhých 21 km. Dobré spojení do Prahy také zajišťují autobusy pražské integrované dopravy č. 331 a 333 do stanice metra Kačerov nebo s přestupem k Modřanskému nádraží. Krajina je obklopena lesy, množstvím cyklistických tras a turistických stezek. V obci Ohrobec se také konají kulturní a společenské akce.
Vzhledem k tomu, že lze nákup nemovitosti financovat hypotečním úvěrem, je součástí ceny konzultace s finančním poradcem a následně možnost získání hypotečního úvěru s exkluzivními podmínkami. V případě více vážných zájemců o tuto nemovitost, může také dojít k jednání o ceně.
Tuto unikátní nemovitost vřele doporučujeme, zároveň preferujeme rychlé a korektní jednání. Pokud Vás nabídka zaujala, neváhejte pro bližší informace kontaktovat naši makléřku. Ráda Vás přivítá na nezávazné prohlídce.

Soubory ke stažení:

video YouTube
videoprohlídka
PENB
KategorieRodinné domy
LokalitaOblouková, Ohrobec
OkresPraha-západ
Velikost4 pokoje
Plocha užitná322 m²
Plocha pozemku1.506 m²
Plocha zastavěná222 m²
Plocha zahrady1.286 m²
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaObytná
Rok kolaudace2004
Rok výstavby2004
En. náročnost b.D - Méně úsporná
Ukazatel ENB255 kWh/m2 za rok
podle vyhláškyvyhláška 264/2020 Sb

Lokalita

Oblouková
Ohrobec
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře